Мао Фен
Вперше чуєте про Маофен (Мао Фен)? Не дивно, адже це не звичний чорний чай. А ось у Китаї – це чайна класика: напій входить до десятки найвідоміших сортів. Чай однозначно гідний захоплення, але не поспішайте переходити до чаювання, давайте спочатку познайомимося з цією китайською легендою ближче.
Мао Фен – гірський чай династії Цін
«Ворсисті вершини з Жовтої гори» – так піднесено перекладається назва чаю Мао Фен з китайської мови. Проте поетична назва точно описує місце, де росте чай, і які частини куща використовуються для виготовлення напою. Чай уже тисячу років вирощують на гірських схилах Хуаншань, що на сході Китаю. Урожай збирають навесні на початку квітня, напередодні традиційного свята Цінмін. Збирачі обривають з гілок тільки «ворсисті вершини»: молоденькі бруньки і два верхніх листочки.
Зелений чай із заповідних місць
Тумани, які огортають гірські схили, рясні дощі, хвойні ліси – чудові пейзажі округу Хуаншань надихають поетів і художників, а ще створюють ідеальні умови для вирощування чаю Маофен. У такому кліматі чайне листя набуває особливих м'якості й ніжності.
Зірвані бруньки та листочки в той же день обробляють за технологією виготовлення зеленого чаю. Урожай злегка підв’ялюють, скручують і сушать: виходять довгі тонкі спіральки, які називають «пташині язички». Завдяки максимально дбайливій обробці чай набуває солодкуватого квітково-трав'яного смаку, а ще зберігає максимум цінних елементів.
У чому користь чаю з гір Хуаншань
У процесі виготовлення зелений чай Маофен не ферментується, завдяки чому в чайному листі зберігаються понад 400 корисних компонентів.
Такий значний набір елементів діє на організм:
- тонізує та бадьорить;
- знімає м'язове і психологічне напруження;
- покращує настрій як природний антидепресант;
- активізує роботу мозку;
- виводить токсини;
- упорядковує обмін речовин;
- нормалізує роботу серця;
- насичує організм полівітамінами, амінокислотами, мінералами.
Чим відрізняється оригінальний Маофен
Київ і Хуаншань знаходяться на відстані
Як упізнати справжні «Ворсисті вершини з Жовтої гори»:
- тонкі скручені листочки вкриті білими ворсинками;
- листя є однорідним за формою і розміром;
- колір листа ніжно-зелений або золотистий, без бурих плям;
- у сухої заварки солодкуватий квітково-трав'яний запах із легким відтінком какао.
Привабливість Маофен розкривається під час чаювання: це прозорий настій дивного смарагдового кольору, у смаку відчуваються легка солодкість, нотки квітів і гірських трав. Багато гурманів відчувають у настої аромат орхідеї.
Як заварювати чай Маофен
Як й інші зелені чаї, Маофен потрібно заварювати правильно, щоб смак і корисні властивості напою розкрилися повною мірою.
Правила заварювання чаю Маофен:
- Узяти фарфоровий, глиняний або скляний заварник.
- Обполоснути чайник окропом.
- Насипати порцію заварки: 5–7 г чаю на 200 мл води.
- Залити листочки водою, нагрітою до 80°С.
- Почекати 10–15 секунд і злити воду.
- Знову налити воду, настояти 15–20 секунд і перелити чай у чашки.
Маофен – чай, що заварюється 6–8 разів, з кожним новим проливом відкриваються нові відтінки смаку та аромату. Купити справжній чай, привезений з округу Хуаншань, можна тут, на сайті: ціна напою – від 250 грн за