image-nature
image-nature

Чай, який люблять самі китайці, – це Сіньян Маоцзянь, із давньою історією, свіжим, солодким смаком і кількома врожаями на рік, різними за властивостями. Щоб доторкнутися до китайської культури та зрозуміти її зсередини, варто хоч раз скуштувати цей зелений чай.

Бажаєте сповнитися китайською культурою і просто зрозуміти, чому цей стародавній східний народ живе так, як живе, і любить те, що любить? Тоді вам не пройти повз Сіньян Маоцзянь – напый, який уже понад півстоліття щорічно входить до десятки найшанованіших і найпопулярніших чаїв усередині Китаю.

image-old-man
Друге ім'я 信阳毛尖 – «Ворсисті леза із Сіньяну». «Мао» – тонкий пушок у піалі під час заварювання, а «цзянь» – форма листя: гостра, міцна, схожа на леза. Це традиційний хенаньський напій, який можна купити у формі скручених чаїнок або пік, при цьому вибрати представника, який влаштує вас за ціною та категорією чайного листя (тобто за відсотками вмісту тіпсів).

Смак та аромат Сіньян Маоцзяня

Листя чаю Сінь Ян Мао Цзянь щільне, тоненьке, темно-зелене, відносно маленьке порівняно з іншими сортами зеленого чаю. Сінь Янь Мао Цзянь завдячує своїм ароматом туманному клімату терруару та унікальній спіральній технології скручування листя. Воно пахне лататтям і зеленню, невловимою солодкістю зі смолистими нотками. Нагадує за ароматом китайський каштан і дає сріблясто-зелений прозорий настій.

Смак чаю Сіньян Маоцзянь – із нотками надкушеної травинки, солодкуватого горіха та квітковим пряно-орхідейним післясмаком.

Поціновувачі стверджують, що чай Сіньян Маоцзянь – ідеальний спосіб зосередитись і заспокоїтись. А отже, підходить він і для роботи, і для вечора мрій та медитації.

Чай Сінь Ян Мао Цзянь

Чай Сіньян Маоцзянь: види

Зазвичай Сіньян Маоцзянь збирають навесні та влітку, і найвидатніший чай отримують із сировини квітневого врожаю. При цьому місцеві жителі класифікують чайне листя як весняний, літній та осінній чай, і ціна на Сіньян Маоцзянь залежить від часу збирання.

  • Весняний чай – весь Сінь Ян Мао Цзянь, зібраний до кінця травня, з витонченим ароматом і максимумом корисних властивостей. Він поділяється на чай Мінцянь, зібраний до 5 квітня: це найкращий представник зеленого чаю Сіньян Маоцзянь. Потім – Юцянь: «чай перед дощем», який зібраний приблизно до 20 квітня і трохи поступається за смаком, і Чужвей: «весняний хвіст», доступніший за вартістю.
  • Літній чай Xinyang Maojian виготовлено в червні-липні. Велика кількість сонця стимулює швидкий ріст чаю, розчинних речовин у листі стає менше, а теїну і поліфенолів, що відповідають за терпкість і гіркоту, – більше. Аромат у цього напою не такий насичений, як у весняного, листя більше, і він підходить тим, хто цінує зелений чай, що бадьорить.
  • Осінній чай збирають після серпня, його друга назва – чай білої роси. Розмір чайного листя в цей час відрізняється, а смак і аромат вважаються більш тьмяними, ніж у весняного чаю. Зате цей Сіньян Маоцзянь варто купити тим, кому до смаку менш сухий і гіркий чай, ніж літній, і тим, кому цікавий унікальний солодкуватий аромат цього напою.

Сінь Ян Мао Цзянь як пити

Як заварювати Сіньян Маоцзянь?

Як і для інших зелених чаїв, температура води має бути невисокою: близько 70–80 градусів. Посуд перед заварюванням потрібно прогріти, щоб вода надмірно не охолоджувалася. На 150 мл води потрібно 3–4 г чаю Сінь Янь Мао Цзянь, і настоюватися напій буде 10–15 секунд.

Де придбати оригінальний чай в Україні?

Тільки у спеціалізованому чайному магазині, такому як New Tea, з адресною доставкою по Києву або до поштового відділення по всій Україні. В нашій чаївні в Києві ви можете відразу ж оцінити смак цього чаю, який люблять китайці, і порівняти аромат різних його представників перед покупкою. Дегустуйте із задоволенням!