Пуер у формі цеглини
Пуер цегла: навіщо пресують чай
Фірмовий вид пуерів з'явився зовсім не через прагнення виробників чаю виокремити свою продукцію. Такий спосіб упаковування чаю виник сотні років назад. За часів, коли не було літаків і поїздів, чай із Китаю купці везли Великим чайним шляхом, і подорож тривала місяцями. В мішках чай відволожувався та пліснявів, тому чайне листя почали спресовувати у тверді коржі, гнізда й цеглини. Так можна було перевозити більший обсяг чаю, плюс заварка на шляху дозрівала і не псувалася. Минули століття, однак пресована форма прижилась, і пуер цегла став візитною карткою китайських чаїв.
Завжди в ідеальній формі
Цегла і точа – два найбільш популярні види пресування китайських пуерів. Точа, по-китайськи – «чайне гніздо», має вид круглого коржа із заглибленням посередині. Стандартна вага точі – 357 г, проте випускаються коржі вагою від 200 г до 5 кг. Маса чайних цеглинок варіюється від 100 г до 1 кг. Найпростіше знайти плитки на 250 г.
Плюси пуерних цеглинок:
- універсальність: пресують не тільки витриманий Шен Пуер, а й чаї, зроблені за прискореною технологією, – Шу Пуер цегла;
- ергономіка: правильні прямокутники можна ставити один на одного, класти в коробок, чай займає мінімум місця. Така форма оптимально підходить для перевезення і зберігання чаю;
- класика: цеглинка виглядає «фірмово», відразу видно, що це пуер. Чай приємно брати в руки, це гідний презент для будь-якої врочистої події.
Купити чай у цеглинках сьогодні – не проблема, тим більше що в плитки пресують і чорний чай інших сортів. Якщо ж потрібен справжній пуер, краще звернутися до чайних гуру. Ми привозимо до України витримані та Шу Пуери в цеглинках з Юньнані. Найдостойніші представники китайської чайної знаті – перед вами: на сайті New Tea. Хочете розглянути чайні цеглини «вживу» – запрошуємо до нашої чайної в м. Київ
«Перо в бік»: що робити з чайною цеглою
Заварити розсипний або пакетований чай елементарно просто. З пуером у цеглі цей номер не пройде: чайне листя спресоване дуже щільно, тому доведеться докласти зусиль, щоб відокремити потрібну кількість заварки. Китайці використовують для цього «чайну голку» з приплюснутим кінчиком. Однак, якщо пуер є, а спеціального девайсу немає, згодяться кухонний ніж або шило.
Заварку відколюють від кута плитки. Для цього ніж вставляють посередині ребра цеглинки і злегка повертають лезо. Знову вставляють ніж поруч із зробленим отвором і відокремлюють пласт заварки. Сухе листя розділяють пальцями, щоб чай «надихався» і краще заварився.
На 250 мл води беруть 1–2 чайні ложки заварки. Пуер не боїться високих градусів, тому заварюється водою, нагрітою до 95°С. Спочатку напій настоюють 20–30 секунд, потім час збільшується до 2–3 хвилин. Оригінальний пуер можна заливати водою до 15 разів і з кожним новим проливом відкривати нові відтінки смаку.