Світлий улун

Сортировать
Сортировать
 1 890  
Показать еще 2

Обирати тільки між зеленим або чорним чаєм – це як бачити лише чорне або біле: ніяких відтінків, уважають китайці. Адже в Китаї існує шість груп чаїв, десятки сортів, і в кожного – свої неповторні смак та аромат.

Улуни – золота середина китайських чаїв. Пропонуємо спробувати світлий улун – вишуканий чай із ніжним переливчастим ароматом і глибоким смаком.

Будь на світлій стороні

У Піднебесній світлі улуни відносять до «спокійних» чаїв, які відповідають енергії ян: сонцю, теплу і світлу. Спочатку «ян» означало «сонячний, південний схил гори», що на 100% відповідає світлим улунам, адже цей чай родом із гірських схилів на півдні провінції Фуцзянь. Також сорти світлих улунів роблять у провінціях Гуандун, Аньхой і на Тайвані.

Як і п'ять століть тому, щоб зробити світлий улун, із чайних кущів обривають соковите, зріле листя, по 3-4 листочки з кожної гілки. Збирають урожай у травні, листя залишають на бамбукових підносах підв'ялюватися на сонці, а потім перекладають у кошики, мнуть і ферментують. Головна відмінність світлих сортів від темних – ступінь ферментації: для отримання слабоферментованого чаю окислення чайного листа зупиняють на 15–40%. Для цього сировину поміщають у печі на просушування. Готовий продукт скручують, сортують, фасують і відправляють на ринок.

Світлий улун на смак і колір

Світлий улун у Китаї часто називають бірюзовим чаєм, оскільки скручене в кульки листя залишається смарагдово-зеленим, з ледь помітним блакитним відтінком. Такий заварений чай є прозорим, жовтувато-зеленим, нагадує зелений чай.

Проте коли скуштуєте справжній бірюзовий чай, то вже не сплутаєте із зеленими сортами. На смак світлий оолонг – аристократ: витончений, вишуканий, з ледь відчутним вершковим або фруктовим післясмаком. Аромат улунських чаїв є яскравим, з переливами, але ненав'язливим.

Світлий улун на смак і колір

Улуни – золота середина китайських чаїв.


cвітлий улун

Світлий улун у Китаї часто називають бірюзовим чаєм.


Найкращі представники династії світлих улунів

Улуни – велика чайна сім'я, яка налічує близько двох десятків сортів. Серед світлих оолонгів найбільш популярними є такі сорти:

 • Те Гуань Інь, або «Залізна Богиня Милосердя», – світлий улун, який за смаком і ароматом нагадує свіжий квітковий мед. Найвідоміший улун із півдня Фуцзяні.
 • Молочний улун – сорт 2 в 1: у чаї явно відчувається молоко, хоча ніякої рідини, окрім води, в напої немає. Характерний вершковий присмак у чаї створюється ще на етапі виробництва: під час сушіння до чайного листя додають спеціальні ароматизатори. Молочний улун із добавками роблять переважно на Тайвані.
 • Хуан Цзінь Гуй – ніжний світлий улун з ароматом кориці. Ще один оригінальний сорт із чайної провінції Фуцзянь.

А ще в Китаї люблять експериментувати зі смаками і робити ароматизовані чаї. Проте йдеться не про синтетичні добавки, світлий улун «тюнінгують» шматочками сушеної полуниці, пелюстками османтусу або троянд, квітами жасмину тощо.

Україна теж переймає традиції китайського чаювання: тепер купити оригінальні сорти світлого улуну можна й у нас. Для цього потрібно заїхати до чайної New Tew (Київ) і продегустувати обраний улун, який ми привезли з Китаю чи Тайваню. Інший варіант: обрати і замовити на сайті сорт, що сподобався, ціна за 50 г чаю – від 95 грн. Обирайте і насолоджуйтесь, адже світлий улун ідеально підходить для романтичного та затишного чаювання.

Скільки коштує Світлий улун на сайті NewTea?
Вартість на Світлий улун від 78.4 до 1890грн.
Забудьте все, що знали про китайский чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
 •  
  Особисто обираємо чай у Китаї
 •  
  Заварюємо по технології чайної церемонії
 •  
  Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
 •  
  Пригощаємо феєричними десертами
 •  
  Доставляємо по Києву електровелосипедом
 •  
  Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській