Тайваньський улун

Сортировать
Сортировать
Блог досвідченого чаювальника

Свіжий морський вітер, високі зелені гори, вулканічний ґрунт – ідеальні умови для вирощування найсмачнішого чаю в світі.

І всі ці умови сконцентрувалися в одному місці – на острові Тайвань. Тут вирощують знаменитий тайваньський улун. Це не один сорт, а ціла група чаїв, які відрізняються відтінками смаку й аромату.

Тайваньський улун – райський напій

Якщо є на землі чайний рай, то це Тайвань, адже клімат і ґрунт на цьому острові ніби створені для вирощування чайних кущів. Плантації розташовуються на висоті 500 м над рівнем моря і вище, що благотворно впливає на органолептичні властивості чаю. Особливо цінується високогірний чай, який вирощено на висоті 2–2,5 тис. км. Такий чай на Тайвані офіційно називається Гаошань Ча, і ціна на нього найвища.

Як упізнати улун із Тайваню

Улун – одвічно китайський продукт, ніде в світі не роблять такий чай. Це напій 2 в 1: чай поєднує в собі насичений смак чорних сортів і витончений аромат зелених чаїв. А все завдяки технології, за якою сировину ферментують наполовину, у результаті окислюються тільки поверхня і краї листя, а всередині чай залишається незайманим.

Улун Тайвань за формою поділяється на два види: чай поздовжньої та сферичної скрутки. Історія розбіжностей у скручуванні відходить у минуле, коли на Тайвань переїхали чаєводи з Фуцзяні – «улунської» провінції. І далі – як із паличками «Твікс»: фермери, які осіли в центральній частині острова, почали скручувати листя в кульки, а чаєводи на півночі Тайваню робили пушонги – згортали чай у смужки.

Улун Тайвань – найкращі представники сортів чаю

Улун Тайвань – це десятки чайних сортів, які знають і люблять не тільки в Китаї, а й у всьому світі. Виробництво улунів на Тайвані почалося всього 200 років тому, проте найкращі сорти відомі не менше, ніж чаї з Фуцзяні.

Чай улун из провинции Тайвань

Тайваньський улун Алішань – найдорожчий з острівних чаїв.


Чай улун

Улун Тайвань – це десятки чайних сортів, які знають і люблять не тільки в Китаї, а й у всьому світі.


Найдостойніші з найкращих

Тайваньський улун Алішань – найдорожчий з острівних чаїв. Чай зростає на висоті 1500–1700 м. Навколо плантацій на рівні хмар – казкова краса: зелені скелі, звивиста залізниця, пейзажі, від яких захоплює дух. Чай виходить першокласним, адже в такому місці інакше і бути не може. Алішань вважається десертним напоєм із насиченим, але ніжним квітковим смаком та вершковим післясмаком. Чай нагадує тайваньський молочний улун, тільки без добавок.

Чай Донг Фан Мей Жен, або «Східна красуня», люблять гурмани, а ще цикади, які точать листя. Однак листя, погризене цикадами, – це не брак, а чайна фішка, адже під дією слини комах ферментація листя починається прямо на кущі. В результаті виходить чай з особливо яскравим квітково-мускатним ароматом і легким медовим смаком. Купити справжній Донг Фан Мей Жен можна в нашому інтернет-магазині.

Молочний улун Тайвань – ароматизований чай, який під час виготовлення обробляють спеціальними екстрактами. В результаті напій набуває приємного молочно-вершкового присмаку. Також до чаю додають орхідею, жасмин, османтус, женьшень.

Сьогодні немає потреби летіти на Тайвань, щоб спробувати оригінальний тайваньський улун, купити цей чай можна і в Україні. Все, що потрібно, – вибрати сорт, який сподобався, на сайті New Tea або відвідати наш чайний магазин у м. Київ.

Який Тайваньський улун частіше купують за березень 2023:
Скільки коштує Тайваньський улун на сайті NewTea?
Вартість на Тайваньський улун від 130 до 745грн.
Нові надходження в категорії Тайваньський улун:
Забудьте все, що знали про китайский чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
 •  
  Особисто обираємо чай у Китаї
 •  
  Заварюємо по технології чайної церемонії
 •  
  Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
 •  
  Пригощаємо феєричними десертами
 •  
  Доставляємо по Києву електровелосипедом
 •  
  Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській