Від способу приготування залежать не тільки смак, а й насиченість кави, а також можливість розкрити її найкращі риси. З усієї різноманітності методів професійні кавомани New Tea вибрали топ-7 найзначніших, і готові вам про них розповісти.
Кава в турці
Цей класичний і найдавніший спосіб нікуди не пішов ні із сучасних кухонь, ні з мішленівських ресторанів. Єдиний мінус – триваліший час приготування кави в турці (близько 5–7 хвилин) і більш трудомісткий процес: від нього не можна відволікатися. Зате кава по-арабськи завжди насичена і густа. А завдяки тому, що гуща залишається в напої, він збагачується всіма корисними речовинами, які містяться в обсмажених і мелених зернах кави.
Додаткові інгредієнти: кардамон, ванілін, горіх мускатний, кориця.
Кава на піску
Та сама кава в турці, але готується на розігрітому чистому піску, від якого нагрівається турка. Правила приготування кави ті самі, що й на вогні. Процес займає трохи більше часу, ніж приготування на плиті, але дозволяє розкрити ще більше граней кавового зерна. Сьогодні цей метод популярний не лише на Сході, а й у затишних європейських кав'ярнях.
Вакуумний спосіб (сифон)
Вакуумний метод було запропоновано в 1840 році шотландським морським інженером. Він нагадує алхімічні досліди:
- округла посудина наполовину заповнюється водою;
- мелена кава поміщається у контейнер посудини та розміщується над пальником;
- під впливом тепла кава переміщається через сифон на стику сосудів.
Незважаючи на складність, це, можливо, найкращий спосіб приготування кави з чудовим результатом. Основні моменти, включаючи помел і кількість кофеїну, збігаються з варінням у турці, але тут головне – не допустити закипання напою.
Фільтр-кава
Цей спосіб давно сподобався кавоманам у США та Великій Британії. Напій виходить ароматним, але не надто міцним, тому підходить для неспішного пиття з великих кухлів і термочашок. Процес приготування кави полягає в тому, що гаряча вода проходить через фільтр із меленою кавою протягом 6–8 хвилин. Майже як заварювання чаю проливами, чи не так?
Френч-прес
Цей спосіб приготування кави був придуманий у Франції більше двох століть тому, а популярним став після Другої світової війни. Саме такий метод часто використовується під час професійних дегустацій при порівнянні сортів кави. Френч-прес не тільки покращує смак та аромат напою, а й дозволяє розкритися його унікальним рисам.
Гейзерна кавоварка
Гейзер, або мока, – це кавоварка, у якій гаряча вода витісняється тиском пари і піднімається у верхній резервуар із нижнього через відсік із меленою кавою. Метод приготування напою в гейзерній кавоварці був винайдений у XIX столітті і також став відомим після Другої світової війни.
Краплинний спосіб
Еспресо – найкраще, що можна отримати з кави, її душа. Інші види приготування кави не зрівняються за швидкістю та якістю з автоматичним крапельним способом, адже на його боці – тиск і температура води, завжди однакова якість приготування, що залежить виключно від кавових зерен у кавомашині та самого апарату, кавомашини чи пуроверу. Час приготування кави в кавомашині – всього 25–30 секунд.
Підсумки
Звичайно, це далеко не всі види приготування кави, але сьогодні саме вони на піку популярності, і швидше за все, залишаться в топі надовго.
А щоб готувати улюблений напій вдома, ви можете купити все для приготування кави у спеціалізованому інтернет-магазині New Tea. У нас ви відшукаєте не тільки чудові кавові зерна від найкращих брендів, а й посуд, який стане в нагоді для заварювання напою та кавування. Ми дбайливо та швидко доставимо всі ваші кавові покупки з кур'єром по Києву та з «Новою Поштою» по всій Україні.
Швидше починайте церемонію приготування свого загадкового та ароматного зілля.