Фуцзяньський улун
- 50 г
- 7 г
- 25 г
- 50 г
- 100 г + 5 г
- 200 г + 10 г
385 ₴
Фуцзяньський улун
На батьківщині чаю, в Китаї, цей напій прийнято розділяти не лише за видами та сортами, а й за місцем розташування чайних плантацій. Провінція Фуцзянь давно задає тон у виготовленні улуна – істинно китайського чаю. За обсягами виробленого чаю регіон конкурує з іншою китайською чайною провінцією – Юньнань.
Південно-фуцзяньський улун: де і як роблять славний чай
Батьківщина знаменитих на весь світ улунів – південний схід Китаю, провінція Фуцзянь, чай тут виготовляють уже понад тисячу років. Місцевість ідеально підходить для вирощування чайних кущів: родючі землі гірських схилів, помірний субтропічний клімат, вологе повітря. Середня температура повітря у Фуцзяні – 20°С, просто курорт.
Урожай на плантаціях півдня Фуцзяні збирають не один, а чотири рази на рік. Починають у квітні, весняний улун – найзапашніший, другий і третій збори – влітку. Четвертий урожай – із найяскравішим смаком, проте листя збирають мало (всього 15% від річного обсягу), тому ціна на осінній улун Фуцзянь вища.
6 етапів виготовлення знаменитих улунів:
- Підв'ялювання зібраного листя.
- Струшування чайної сировини.
- Високотемпературна обробка.
- Скручування розм'якшеного листя.
- Прогрівання чаю.
- Сушіння листя до повного видалення зайвої вологи.
Улун Фуцзянь, який він?
Південно-фуцзяньський улун – це зазвичай слабоферментований чай зі слабким фінальним прогріванням. Висушене листя на вигляд – від ніжно-зелених до яскраво-смарагдових відтінків, не випадково цей улун називають «бірюзовим». За властивостями фуцзяньський улун ближче до зеленого, ніж до червоного чаю. Смак та аромат напою соковиті, із квітковими нотками, більш виражені, ніж у тайванських улунів. Заварений настій світлий, прозорий.
У південно-фуцзяньських улунів є особлива прикмета – спосіб скручування: листя згортають не поздовжньо, як у більшості чаїв, а поперечно. В результаті виходять круглі грудочки – чай сферичного або напівсферичного скручування. На відміну від улунів із Тайваню, материкові кульки менш щільні, складної форми, з відстовбурченими гранями. Рекомендуємо заварювати південно-фуцзяньський улун у скляному чайничку: дуже цікаво спостерігати, як розпускаються скручені листочки, чай демонструє свій танець.
Фуцзяньський улун: найвідоміші сорти
Сорти улунів сильно відрізняються за смаком, ароматом, кольором листя і готового напою. Органолептичні нюанси залежать від часу збирання чайного листя, температури нагрівання і тривалості обробки сировини на кожному етапі. Так виходить справжній улун Фуцзянь, представлений у нашому магазині (Київ) у різних варіантах.
Знамениті сорти, що можна купити в New Tea:
- Те Гуань Інь – «Залізна Богиня Милосердя»;
- Да Хун Пао – «Великий Червоний Халат»;
- Уї Жоу Гуй – чай Фуцзянь із корицею;
- Шуй Сянь – «Нарцис із гір Уї»;
- молочний улун.
Окрім сортів, виготовлених за класичною рецептурою, у нашому магазині можна купити фуцзяньський улун із незвичними смаковими добавками. Наприклад – фантастично ароматний купаж «Манговий поцілунок», трюфельний чай, шоколадний улун із ваніллю, какао чи апельсином. А ще – оцінити смак Да Хун Пао темного обсмажування, який ми скуштували в Китаї, закохавшись у нього без пам'яті, та привезли для вас до України.
Назви улунів звучать апетитно, а уявіть, наскільки гарний цей чай наживо. До речі, продегустувати справжній улун із півдня Фуцзяні можна в нашій чайній у Києві на Оболонському проспекті, а в інтернет-магазині – замовити посилку та насолоджуватися смаком чарівного напою вдома.