Чабані
Чай не виносить метушні: так вважають на батьківщині цього напою – у Китаї. Для китайців і півтори тисячі років тому, і нині чаювання – це привід відсторонитися від рутинних справ, зупинитись і побути у спокої, насолодитися шелестом листя, дзюрчанням струмка або красою заходу сонця. У Піднебесній п'ють чай не кваплячись, по 5–10 разів заварюючи чайне листя. Для цього використовуються традиційний посуд і спеціальні атрибути. Один із таких – дошка для чайної.
Дошка для чайної церемонії – не просто данина традиції
Чайна дошка, або по-китайськи Ча Бань, – елемент must have для любителів традиційного чаювання. В Китаї заварюють чай методом проливу: заварку багаторазово заливають водою. Перший пролив і залишки чаю зливають, але не у спеціальний посуд, а прямо в чабань. Такий фокус здійснюється завдяки хитромудрій конструкції дошки. Виглядає дошка для чаювання як плоский мініатюрний столик на коротеньких ніжках, але всередину нього вставлено піддон, куди рідина стікає через прорізи у стільниці.
Від старих буддійських храмів до наших днів
Винахід не новий: чабань застосовувалась у чайних церемоніях ще 1500 років тому. Перший чайний столик являв собою круглий плаский валун, на якому буддійські ченці проводили ритуальні чаювання. Пізніше чайну дошку вдосконалили, столики для чаювання почали робити з бамбука, різних порід дерева. Правда, століття тому цей атрибут чайної церемонії могли дозволити собі тільки члени імператорської родини та представники знаті. На щастя, часи змінились, і сьогодні купити чайну дошку може кожен. Ціна залежить від матеріалу, з якого зроблено чабань, її форми, розміру і компанії-виробника.
Кому варто купити чабань
Україна, звичайно, далека від Китаю і за відстанню (нас розділяють тисячі кілометрів), і за менталітетом. Однак і в нашій країні люди цікавляться атрибутами для чайної церемонії. Тому ми привозимо в наш магазин чайні дошки, купити оригінальні чабані з Китаю можна на сайті або в чайній New Tea (Київ).
Нашими клієнтами є:
- поціновувачі чайних традицій;
- чайні гурмани;
- любителі організовувати вечірки у стилі традиційної чайної церемонії;
- китайські ресторани.
Лайфхак для любителів пити чай перед телевізором або за комп'ютером: дошка для чаю – чудовий варіант столика. Якщо випадково проллєте чай, нічого страшного не станеться: ви не обпечете коліна і не забрудните диван, рідина акуратно просочиться крізь прорізи в чабані прямо до піддону.

Чайна дошка, або по-китайськи Ча Бань, – елемент must have для любителів традиційного чаювання.
Які бувають дошки для чаю
Матеріал, з якого зроблено чайну дошку, – головна характерна особливість атрибута. Найпопулярніший варіант – бамбук. Бамбукові дошки дуже легкі й коштують недорого. Поверхню столика вкривають лаком, рідше – фарбують. Усередині зазвичай використовується пластиковий піддон, щоб не обтяжувати і не здорожувати чабань.
Чайні дошки з дерева – добротні та довговічні. Використовуються різні породи дерев: сандал, венге, палісандр, груша. Керамічні чабані – оригінальні атрибути, у яких естетика превалює над практичністю. Зазвичай це дизайнерська чайна дошка, купити яку захоче поціновувач мистецтва, колекціонер чайного посуду. Для повсякденного чаювання чабань із кераміки – занадто дорогий і крихкий варіант. А от дошки з глини виглядають оригінально и мають привабливу ціну.
Відрізняються чайні дошки і формою. Найпоширеніша – прямокутна дошка для чайної церемонії, купити яку можна в нашому магазині. Цікаво виглядають круглі та овальні дошки, наприклад: чабань з ісинської глини «Темна сторона глини» за 550 грн на сайті New Tea.
Чайна дошка: як доглядати і зберігати
Щоб чабань прослужила вам роки, правильно користуйтеся цим приладдям:
- не залишайте чайну дошку під прямими сонячними променями
- після кожного чаювання протирайте чабань сухими тканиною або губкою;
- не використовуйте для чищення чабані хімічні засоби;;
- якщо довго не користуєтеся дошкою для чаювання, загорніть її в тканину і зберігайте в темному місці, без протягів та при середній вологості повітря.
Чабань – неабиякий атрибут, з таким приладдям звичайне чаювання перетворюється на урочисту церемонію, а розмова за чаєм стає душевною і теплішою.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…
у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше
- Особисто обираємо чай у Китаї
- Заварюємо по технології чайної церемонії
- Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
- Пригощаємо феєричними десертами
- Доставляємо по Києву електровелосипедом
- Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській