Чабані

Сортировать
Сортировать
Блог досвідченого чаювальника

Чай не виносить метушні: так вважають на батьківщині цього напою – у Китаї. Для китайців і півтори тисячі років тому, і нині чаювання – це привід відсторонитися від рутинних справ, зупинитись і побути у спокої, насолодитися шелестом листя, дзюрчанням струмка або красою заходу сонця. У Піднебесній п'ють чай не кваплячись, по 5–10 разів заварюючи чайне листя. Для цього використовуються традиційний посуд і спеціальні атрибути. Один із таких – дошка для чайної.

Дошка для чайної церемонії – не просто данина традиції

Чайна дошка, або по-китайськи Ча Бань, – елемент must have для любителів традиційного чаювання. В Китаї заварюють чай методом проливу: заварку багаторазово заливають водою. Перший пролив і залишки чаю зливають, але не у спеціальний посуд, а прямо в чабань. Такий фокус здійснюється завдяки хитромудрій конструкції дошки. Виглядає дошка для чаювання як плоский мініатюрний столик на коротеньких ніжках, але всередину нього вставлено піддон, куди рідина стікає через прорізи у стільниці.

Від старих буддійських храмів до наших днів

Винахід не новий: чабань застосовувалась у чайних церемоніях ще 1500 років тому. Перший чайний столик являв собою круглий плаский валун, на якому буддійські ченці проводили ритуальні чаювання. Пізніше чайну дошку вдосконалили, столики для чаювання почали робити з бамбука, різних порід дерева. Правда, століття тому цей атрибут чайної церемонії могли дозволити собі тільки члени імператорської родини та представники знаті. На щастя, часи змінились, і сьогодні купити чайну дошку може кожен. Ціна залежить від матеріалу, з якого зроблено чабань, її форми, розміру і компанії-виробника.

Кому варто купити чабань

Україна, звичайно, далека від Китаю і за відстанню (нас розділяють тисячі кілометрів), і за менталітетом. Однак і в нашій країні люди цікавляться атрибутами для чайної церемонії. Тому ми привозимо в наш магазин чайні дошки, купити оригінальні чабані з Китаю можна на сайті або в чайній New Tea (Київ).

Нашими клієнтами є:

 • поціновувачі чайних традицій;
 • чайні гурмани;
 • любителі організовувати вечірки у стилі традиційної чайної церемонії;
 • китайські ресторани.

Лайфхак для любителів пити чай перед телевізором або за комп'ютером: дошка для чаю – чудовий варіант столика. Якщо випадково проллєте чай, нічого страшного не станеться: ви не обпечете коліна і не забрудните диван, рідина акуратно просочиться крізь прорізи в чабані прямо до піддону.

Чайные доски

Чайна дошка, або по-китайськи Ча Бань, – елемент must have для любителів традиційного чаювання.

Які бувають дошки для чаю

Матеріал, з якого зроблено чайну дошку, – головна характерна особливість атрибута. Найпопулярніший варіант – бамбук. Бамбукові дошки дуже легкі й коштують недорого. Поверхню столика вкривають лаком, рідше – фарбують. Усередині зазвичай використовується пластиковий піддон, щоб не обтяжувати і не здорожувати чабань.

Чайні дошки з дерева – добротні та довговічні. Використовуються різні породи дерев: сандал, венге, палісандр, груша. Керамічні чабані – оригінальні атрибути, у яких естетика превалює над практичністю. Зазвичай це дизайнерська чайна дошка, купити яку захоче поціновувач мистецтва, колекціонер чайного посуду. Для повсякденного чаювання чабань із кераміки – занадто дорогий і крихкий варіант. А от дошки з глини виглядають оригінально и мають привабливу ціну.

Відрізняються чайні дошки і формою. Найпоширеніша – прямокутна дошка для чайної церемонії, купити яку можна в нашому магазині. Цікаво виглядають круглі та овальні дошки, наприклад: чабань з ісинської глини «Темна сторона глини» за 550 грн на сайті New Tea.

Чайна дошка: як доглядати і зберігати

Щоб чабань прослужила вам роки, правильно користуйтеся цим приладдям:

 • не залишайте чайну дошку під прямими сонячними променями
 • після кожного чаювання протирайте чабань сухими тканиною або губкою;
 • не використовуйте для чищення чабані хімічні засоби;;
 • якщо довго не користуєтеся дошкою для чаювання, загорніть її в тканину і зберігайте в темному місці, без протягів та при середній вологості повітря.

Чабань – неабиякий атрибут, з таким приладдям звичайне чаювання перетворюється на урочисту церемонію, а розмова за чаєм стає душевною і теплішою.

Скільки коштує Чабані на сайті NewTea?
Вартість на Чабані від 999 до 9999грн.
Забудьте все, що знали про китайский чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
 •  
  Особисто обираємо чай у Китаї
 •  
  Заварюємо по технології чайної церемонії
 •  
  Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
 •  
  Пригощаємо феєричними десертами
 •  
  Доставляємо по Києву електровелосипедом
 •  
  Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській